Top 5: Kina letnie w Berlinie

przez Kasia i Paweł
Kino letnie Kreuzberg w Berlinie

Jedną z naszych ulubionych letnich atrakcji w Berlinie są kina na świeżym powietrzu (niem. Freiluftkino). W Berlinie jest ich co najmniej pięć, w różnych dzielnicach miasta. Udało nam się odwiedzić zdecydowaną większość z nich, zobaczcie, które spodobały nam się  najbardziej!

 

#1 Freiluftkino Kreuzberg

Nasz faworyt spośród kin letnich w Berlinie. Filmy są często wyświetlane w wersji oryginalnej, więc znajomość niemieckiego nie jest potrzebna. Warto wcześniej sprawdzić w repertuarze, które filmy są oznaczone znaczkiem OV (original version), żeby podczas seansu nie mieć niespodzianki ;)

W cenie biletu zapewnione są leżaki (liczba ograniczona – kto pierwszy ten leży!) i koce, jest również bar z przekąskami i napojami. Można też wnosić własne picie i jedzenie. Ci, dla których nie starczyło leżaków, mogą zająć miejsca siedzące na plastikowych krzesełkach w dalszych rzędach, ale jak wiadomo, to już nie to samo; dlatego zawsze polecamy przyjść ok. 30 min przed rozpoczęciem.

Adres: Kino jest zlokalizowane na tyłach zamku Art Center Kunstquartier Bethanien przy Mariannenplatz. Najbliższa stacja metra to U Kottbuser Tor.

Bilety: 7,5 / bilet (można kupować też online)

Strona internetowa i repertuar: http://www.freiluftkino-kreuzberg.de/

Kino Kreuzberg

Kino Kreuzberg

Kino letnie Kreuzberg

 

#2 Sommerkino Kulturforum na Potsdamer Platz

Potsdamer Platz, oprócz dwóch bardzo znanych tradycyjnych kin, może poszczycić się również świetnym kinem letnim! Seanse od czasu do czasu odbywają się w wersji oryginalnej, więc warto sprawdzić repertuar i wybrać się na przynajmniej jeden film. Podczas chłodniejszych nocy na wejściu można zaopatrzyć się w koc za ok. 4€ . Na miejscu znajdziecie tylko leżaki, więc wszystkie miejsca są leżące ;)  W dwóch barach serwowane są zimne napoje alkoholowe oraz bezalkoholowe, słodki popcorn (tak, słodki! Niemcy go uwielbiają), lody oraz inne przekąski. Można również wnosić swoje jedzenie i napoje.

Adres: Kino zlokalizowane jest na tyłach Potsdamer Platz, adres: Matthäikirchplatz 4/6

Bilety: 7,5€  – 8,5€ w zależności od dnia (dostępne również online)

Strona internetowa i repertuar: https://www.yorck.de/kinos/sommerkino-kulturforum


   

#3 Freiluftkino Hasenheide

To kino zdecydowanie wyróżnia się lokalizacją. Znajduje się w samym środku dużego miejskiego parku Volkspark Hasenheide, a wyglądem przypomina Operę Leśną w Sopocie przed modernizacją. Zamiast leżaków znajdują się tu rzędy ławek, miejsca jest wystarczająco dużo, starczy nawet dla spóźnialskich ;) W tym kinie również znajdziecie bardzo dużo filmów wyświetlanych w języku angielskim (zazwyczaj z niemieckimi napisami).  Polecamy wybrać się tam szczególnie ze względu na lokalizację i specyficzny klimat miejsca: otaczające drzewa, dźwięk owadów… i czasami trochę komarów ;)

Adres: Volkspark Hasenheide, najbliższa stacja metra to U7 Hermannplatz lub U8 Boddinstraße

Bilety: 8€  – 8,5€ w zależności od długości filmu (również online)

Strona internetowa i repertuar: http://freiluftkino-hasenheide.de

 

#4 Freiluftkino Rehberge

Podobnie jak poprzednie kino, to również jest zlokalizowane w parku miejskim – w Volkspark Rehberge. Filmów w języku angielskim nie ma aż tyle, co w innych kinach, ale również warto śledzić repertuar i wybrać się tam na przynajmniej jeden film.  Tak samo jak w innych kinach znajduje się tam bar z drinkami i snackami.

Adres: Volkspark Rehberge, niedaleko Nachtigal Platz w dzielnicy Wedding. Najbliższa stacja metra to U6 Rehberge

Bilety: 7,5€ (dostępne również online)

Strona interntowa i repertuar: http://www.freiluftkino-rehberge.de


  

#5 Freiluftkino Friedrichshain

Niestety, nie udało nam się jeszcze nigdy wybrać do tego kina, ale słyszeliśmy o nim sporo pozytywnych opinii. Jeśli wieczorem po zwiedzaniu Alexanderplatz nie będziecie mieli planów, może akurat film na świeżym powietrzu będzie idealnym zakończeniem dnia? Dojedziecie tam tramwajem bezpośrednio z Alexanderplatz.

Adres: W parku miejskim Volkspark Friedrichshain, dojazd tramwajem 5 albo 8 z Alexanderplatz

Bilety: 7,5€ / bilet (również online)

Strona internetowa i repertuar: http://www.freiluftkino-berlin.de/eine_woche.php


Źródła zdjęć we wpisie (poza tytułowym): www.freiluftkino-berlin.de, www.yorck.de, www.freiluftkino-hasenheide.de

Zobacz też

2 komentarze

Kate Traveller 5 września 2017 - 21:28

Następnym razem jak będę latem w Berlinie na pewno się wybiorę na taki seans, wygląda bardzo zachęcająco. Super sprawa! :)

Reply
Kasia i Paweł 5 września 2017 - 21:44

To jedna z naszych ulubionych rozrywek w Berlinie! Bardzo polecamy :) Daj znać, jak Ci się spodoba!

Reply

Co myślisz?