Imponująca panorama Paryża: najlepsze darmowe i płatne punkty widokowe

przez Kasia i Paweł
Panorama Paryża Montparnasse

Tydzień temu po raz pierwszy odwiedziliśmy Paryż – stolicę pięknej architektury, niezliczonych muzeów i chrupiących croissantów. Panorama Paryża tak nam się spodobała, że spontanicznym celem naszego wyjazdu okazało się być zaliczenie najlepszych punktów widokowych w mieście ;) Zobaczcie, jak wygląda Paryż z góry i sami oceńcie, które z punktów widokowych warto zobaczyć!

Przez trzy dni nie zmarnowaliśmy ani chwili na zbędny odpoczynek i maksymalnie chłonęliśmy urzekającą atmosferę tego miasta. Najbardziej spodobał nam się widok Paryża z wysokości – geometryczny układ ulic i place gwiaździste, piękne kamienice oraz kolorowe wschody i zachody słońca. Poniżej przedstawiamy listę pięciu miejsc, z których rozciąga się niesamowita panorama Paryża. Planując zwiedzanie tego miasta obiecajcie nam, że wybierzecie i zobaczycie przynajmniej dwa z nich :)

 

Galeria Lafayette

Adres: 40 Boulevard Haussmann
Koszt: za darmo

Jak będziecie w okolicach Opery, koniecznie zajdźcie do położonej niedaleko galerii Lafayette. Jej bogato zdobione wnętrze z przeszkloną kopułą na pewno zrobi na Was wrażenie! Polecamy kupić sobie po makaroniku (tak jak nas te ciastka nigdy wcześniej do siebie naprawdę nie przekonały, tak te sprzedawane w galerii są genialne) i wjechać ruchomymi schodami na bezpłatny taras (7 piętro) z widokiem na Operę, okoliczne kamienice i oczywiście wieżę Eiffla w oddali. Na tarasie znajduje się Ice Cube Bar, więc jeśli pogoda dopisze będziecie mogli podziwiać panoramę miasta z kieliszkiem wina w dłoni (nam niestety nie wystarczyło czasu). Po wyjściu z galerii możecie się przejść na obiad na pełną japońskich, koreańskich i chińskich knajp Rue Sainte-Anne.

Paryż Galeria Lafayette widokParyż Galeria Lafayette barParyż Galeria Lafayette widokGaleri Lafayette ParyżMakaroniki ParyżMakaroniki Paryż

 

Wieża Eiffla

Adres: Pole Marsowe
Koszt: 25 / osoba za wjazd windą na najwyższe piętro
Bilety online: https://www.toureiffel.paris/en/rates-opening-times

Wieża Eiffla jest jednym z głównych punktów do odhaczenia na to-do liście każdego turysty, co niestety ma swoje odzwierciedlenie w długich kolejkach. Z Wieży można podziwiać panoramę Paryża z trzech różnych perspektyw – 1, 2 lub 3 piętra. Z tego najwyższego wyraźnie widać charakterystyczny układ ulic Paryża, ale pierwsze i drugie piętro również są warte odwiedzenia, ponieważ z bliższej odległości zobaczycie więcej szczegółów konkretnych budynków. Wybierając wieżę Eiffla nastawcie się na długie czekanie w kolejkach do wind jeżdżących pomiędzy piętrami. Bilety koniecznie kupcie z dużym wyprzedzeniem online, dzięki czemu ominięcie tłumy do kas na miejscu. Ceny biletów dla dorosłych wahają się od 10€ do 25€ za osobę, w zależności od wybranego piętra i sposobu dostania się do niego (schody lub winda).

Wieża Eiffla widokWieża Eiffla widokWieża Eiffla Panorama

 

Bazylika Sacré-Cœur

Adres: 35 Rue du Chevalier de la Barre
Koszt: za darmo lub wstęp na kopułę za 6

Jeśli chcecie zaoszczędzić kilka euro, to bazylika Sacré-Cœur jest idealnym miejscem na darmowe podziwianie panoramy Paryża. Nam udało się tam dotrzeć na wschód słońca, kiedy miasto wygląda prawdopodobnie najpiękniej! Z tej perspektywy co prawda nie widać dobrze wieży Eiffla, ale mimo wszystko widok robi spore wrażenie. Za 6 możecie wjechać dodatkowo na kopułę bazyliki, jednak otwarta jest ona dopiero od 9:30. W pobliżu znajduje się znana z wielu zdjęć, różowa kawiarnia La Maison Rose.

Bazylika Sacré-Cœur widokBazylika Sacré-Cœur widokBazylika Sacré-Cœur widokBazylika Sacré-Cœur widokBazylika Sacré-Cœur widokBazylika Sacré-CœurKawiarnia La Maison Rose

 

Łuk Triumfalny

Adres: Plac Charlesa de Gaulle’a
Koszt: 12
Bilety online: http://www.paris-arc-de-triomphe.fr 

Widok z Łuku Triumfalnego jest jedną z najbardziej charakterystycznych perspektyw Paryża. Dokładnie widać z niego promienisty układ 12 ulic rozchodzących się w każdym kierunku, w tym reprezentacyjną aleję Champs-Élysées, znaną z licznych drogich sklepów, restauracji, kin i teatrów. Łuk otwarty jest od 10:00 do 23:00, więc nie planujcie podziwiania wschodu słońca, a raczej jego zachód. Aby ominąć kolejki do kas, bilety można kupić również online na oficjalnej stronie Łuku Triumfalnego.

Łuk Triumfalny widokŁuk Triumfalny widokŁuk Triumfalny widok

 

Wieża Montparnasse

Adres: 33 Avenue du Maine
Koszt: 17
Bilety online: https://www.tourmontparnasse56.com/en/

Położona w południowej części miasta wieża Montparnasse to ponad dwustumetrowy biurowiec z tarasem widokowym dostępnym dla zwiedzających. Jednorazowy wstęp kosztuje 17€ (15€ dla studentów i 9,5€ dla dzieci), a dwukrotny bilet wstępu na 48 godzin – 23€ (albo odpowiednio 20€ i 16€). Dla zwiedzających dostępny jest dach budynku i przeszklone piętro z barem i restauracją poniżej. Jeśli macie zamiar wjechać na trzecie piętro wieży Eiffla, to naszym zdaniem nie warto już wjeżdżać wieżę Montparnasse. Perspektywa jest podobna jak na najwyższym piętrze wieży Eiffla, ale położenie Montparnasse jest mniej sprzyjające do podziwiania wyjątkowego paryskiego układu ulic. Ciekawostką z kolei jest wjazd najszybszą windą w Europie, która pokonuje 56 pięter w 38 sekund.

Panorama Paryża MontparnassePanorama Paryża MontparnassePanorama Paryża Montparnasse

 

Wszystkie powyższe miejsca zaznaczyliśmy dla Was na mapie:

Spodobał Ci się nasz wpis?
Polub nas na Facebooku i Instagramie! My zobaczymy, że to, co piszemy jest przydatne, a Ty nie ominiesz naszych kolejnych relacji! :)

Zobacz też

Co myślisz?